Kaip galiu padėti savo vaikui išvengti ŽPV sukeliamo vėžio ateityje?

ŽPV vakcinacija pagal vaikų imunoprofilaktikos kalendorių

Europos Komisija 2021 metų kovo mėnesį pristatė kovos su vėžiu planą, kuriame vienu iš pagrindinių tikslų užsibrėžė eliminuoti gimdos kaklelio ir kitų vėžinių susirgimų atvejus, priklausomus nuo ŽPV infekcijos, pasitelkiant rutininį mergaičių ir berniukų skiepijimą ir pasiekti bent 90 proc. mergaičių bei ženkliai didinti berniukų skiepijimo apimtis iki 2030 metų. Lyčiai neutrali ŽPV vakcinacija jau taikoma 58 pasaulio šalyse.

Nuo 2023 02 01, pagal atnaujintą Nacionalinį vaikų skiepijimo kalendorių, 11 metų vaikai – mergaitės ir berniukai - skiepijami valstybės lėšomis. Mergaitėms, kurios laiku nepaskiepijamos, yra galimybė sudaryti ir individualų skiepijimo grafiką iki pilnametystės. Valstybė apmoka dvi vakcinos dozes. Abiejų lyčių vakcinacija yra reikšmingas pokytis Lietuvoje, siekiant sumažinti su ŽPV susijusių gimdos kaklelio, moters išorinių lyties organų, makšties, išangės ikivėžinių pažaidų ir vėžio bei lyties organų karpų atvejų.

Lietuvoje skiepijimas pagal vaikų imunoprofilaktikos kalendorių yra inicijuojamas šeimos gydytojų ir slaugytojų. Dėl savo vaiko vakcinacijos nuo ŽPV prašome kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą.

ŽPV vakcinacija pagal vaikų imunoprofilaktikos kalendorių

Norite sužinoti daugiau, kaip išvengti ŽPV infekcijos sukeliamų ikivėžinių ir vėžinių ligų?

Lapas apskatei nepieciešams modernāks pārlūks.