Kaip apsisaugoti nuo ŽPV infekcijos ir vėžinių susirgimų?

Kaip apsisaugoti?

 • Vakcinacija nuo ŽPV

  Paskiepijus mergaites ir berniukus nuo ŽPV, galima apsaugoti nuo ŽPV sukeliamų infekcijų ir tuo pačiu su ŽPV susijusių ligų, įskaitant lytinių organų karpas, išangės, makšties, gimdos kaklelio vėžinius susirgimus ir kitas ŽPV sukeliamas ligas.

  Informacija apie Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių

 • Prezervatyvas

  Prezervatyvas apsaugo nuo daugelio lytiniu būdu plintančių ligų, pavyzdžiui ŽIV, tačiau jis visiškai neapsaugo nuo rizikos užsikrėsti ŽPV, nes ŽPV pernešami kontaktuojant ne tik su gleivine, bet ir su išorinių lytinių organų oda. Veiksmingiausiai nuo užsikrėtimo dažniausiai pasitaikančiais ŽPV tipais apsaugo vakcinacija.

 • Profilaktiniai vėžio patikrinimai

  Lietuvoje nuo 2004 m. vykdoma gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, patvirtinta LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-548. Nuo 2004 m. Lietuvoje nemokamai PAP testas atliekamas 25 – 59 (imtinai) metų moterims, vieną kartą per trejus metus. Šios programos tikslas – sumažinti Lietuvos moterų sergamumą gimdos kaklelio vėžiu ir mirštamumą nuo jo. Vykdant šią programą, aptinkamos ikivėžinės gimdos kaklelio ligos, kurias galima išgydyti ir taip užkirsti kelią galimybei išsivystyti gimdos kaklelio vėžiui. Daugelio šalių patirtis rodo, kad anksti nustatytos gimdos kaklelio ikivėžinės būklės, atliekant onkocitologinio tepinėlio iš gimdos kaklelio tyrimą, ir tinkamas gydymas, mažina moterų sergamumą bei mirštamumą nuo gimdos kaklelio vėžio.

  Daugiau informacijos apie gimdos kaklelio vėžio patikrą

Reikšmingas sprendimas: konsultuokitės su savo šeimos gydytoju dėl vakcinacijos nuo ŽPV.

Norite sužinoti daugiau, kaip apsisaugoti nuo ŽPV infekcijos?

Lapas apskatei nepieciešams modernāks pārlūks.